Інвестиції без ризику – правда чи вимисел?

Відразу скажемо, що інвестицій без ризику не буває. У сфері фінансів існує правило, згідно з яким діє такий закон: чим вище ризик, тим більше прибуток, який можна отримати у майбутньому. Таким чином, якщо розглядати інвестиції без ризику, то це буде внесок невеликого капіталу з мінімальним прибутком. Якщо ви розглядаєте інвестування як інструмент для отримання високого прибутку, то треба навчитися розраховувати ризики. У наш час для цього навіть не треба виходити з дому. Можна зробити інвестиції онлайн на спеціальній платформі. Також можна отримати і знання у дистанційній формі. Для цього можна пройти онлайн-курси або прочитати спеціальний посібник. Таким чином, кожна людина може стати інвестором. Але як оцінити ризики?
Шкала дохідності
Інвестори поділяють фінансові інструменти в залежності від їхньої надійності. При цьому вони використовують умовну шкалу, в якій зверху знаходяться найбільш дохідні інструменти. Але вони приносять мінімум прибутку. У нижній частині шкали будуть ризиковані проекти, які можуть принести максимальний дохід.
Інвестиції з мінімальним ризиком
Щоб зменшити ризики, краще скласти диверсифікаційний портфель, до якого будуть входити різні активи. Це можуть бути:
- Корпоративні облігації – інвестор надає гроші у борг, натомість отримує дивіденди та свій внесок наприкінці терміну дії договору. Облігації мають єдиний ризик – інвестор не отримає свої гроші, якщо корпорація наголосила банкрутство. Тому при купівлі облігацій треба уважно ставитися до вибору компанії.
- Акції – інвестори отримують дивіденди від прибутку компанії. У цьому разі також існує ризик втратити гроші, якщо стартап не буде приносити прибуток та оголосить про банкрутство. Як і у разі облігацій, треба грамотно вибирати компанії для купівлі акцій.
- Валюта – можна купувати не тільки долари та євро. Також є можливість вкласти гроші в валюту інших країн. Але при цьому треба уважно спостерігати за курсом.
- Депозит у банку – довгострокові інвестиції. Причому прибуток буде більший при відповідному терміні депозиту. При малому терміні банки гарантують невисокі процентні ставки.
- Криптовалюта – популярний спосіб заробітку в інтернеті. Але купівля криптовалюти потребує достатньо великого капіталу. До того ж треба орієнтуватися в її видах. Адже існує не тільки біткоїн.
- Дорогоцінні метали – потребують великого капіталу. Адже дорогоцінні метали не можуть коштувати дешево. Крім того, вони не гарантують швидке отримання дивідендів. Повинен пройти час, за який виросте вартість металу. Таке інвестування несе мінімальні ризики, бо ціни на дорогоцінні метали тільки зростають.
- Нерухомість – потребує великого капіталу. До того ж приміщення не може принести миттєвий прибуток. Нерухомість окупить себе протягом років. Можна заробити на оренді. Ще один спосіб – продати нерухомість, коли на неї виросте ціна.
У наш час існують інші види інвестування, наприклад, можна вкласти гроші у стартап. Але він вже несе певні ризики.