Чому пече в молочній залозі

Існує багато причин для виникнення дискомфорту у молочних залозах – від фізіологічних змін на фоні менструального циклу до доброякісних пухлин і навіть раку. Тому появу незвичних відчуттів не можна лишати без уваги, і лише досвідчений мамолог допоможе з’ясувати, чому болять груди: більше про це можна дізнатися за посиланням – https://mammologycenter.com.ua/uk/news/bil-v-molochnih-zalozah-simptomi-i-prichini-viniknennya/.
Можливі причини печіння у грудях
Найбільш поширеними причинами відчуття печіння та іншого дискомфорту у молочних залозах є:
- Наближення чергової менструації. У другій половині циклу статеві гормони готують організм до можливого настання вагітності, разом з цим нагрубають молочні залози. Вираженість такого дискомфорту у жінок буває різною, він може бути ледь відчутним, а може істотно турбувати протягом кількох днів.
- Грудне вигодовування. По мірі накопичення молока у грудях відбувається розтягнення тканин. Дискомфорт стає дуже сильним, якщо пройшов тривалий час з моменту останнього годування дитини. Якщо вчасно не позбутися від зайвого молока – не погодувати або не зцідити, можливий розвиток його застою (лактостазу).
- Запальний процес. Лактаційний і (рідше) нелактаційний мастит також може викликати широкий спектр дискомфортних відчуттів – від болю до печіння. У лактуючих мам його розвитку часто передує лактостаз.
- Наявність фіброаденоми. Ці доброякісні новоутворення виникають і розвиваються під дією гормонів. Відчуття печіння, болю посилюються у другій половині менструального циклу. Великі пухлини сильно тиснуть на судини і нерви, турбуючи жінок і в інші фази циклу.
- Ектазія молочних протоків. Патологічне розширення їх просвіту, яке спостерігається на фоні вагітності, лактації або захворювань (гіперпролактинемії, доброякісних чи злоякісних пухлин грудей). При цьому можуть спостерігатися виділення із соска і деформація соска та ареоли.
- Злоякісні пухлини молочних залоз. Найчастіше дискомфорт проявляється не спочатку розвитку пухлини, а пізніше, коли вона починає тиснути на здорові тканини грудей. Можливі виділення з сосків, втягнення шкіри, плями на ній, збільшення лімфовузлів.
Такі різноманітні, але схожі за симптомами патології молочних залоз потребують уваги та звернення до мамолога. Хоча у більшості випадків відчуття печіння не пов’язане із захворюваннями, що загрожують життю, професійна діагностика необхідна.